We wtorek (19.04) w Urzędzie Miejskim burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt wraz z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz uroczyście wręczyli pierwsze decyzje w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”.

W magistracie 11 rodziców odebrało administracyjne decyzje o wypłacie świadczenia wychowawczego. Na spotkanie zostały zaproszone te osoby, które jako pierwsze złożyły drogą tradycyjną oraz internetową kompletnie wnioski.

– Jest to dla nas ważna chwila. Wiele wydarzeń dzieje się dookoła, a my chcemy w taki skromny sposób pokazać, że tu lokalnie zaczyna się coś ważnego – mówił Krzysztof Szpyt – burmistrz Lubaczowa.

Podczas spotkania Anna Schmidt-Rodziewicz – posłanka na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i członkini sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, przypomniała podstawy programu „Rodzina 500+”, zaznaczyła ogrom zainteresowania obywateli oraz doceniła pomysł uroczystej inauguracji  wręczenia wniosków. Odpowiadała także na pytania dotyczące przyszłości programu i polityki prorodzinnej rządu.

– Gratuluję wszystkim Państwu i cieszę się, że zechcieliście tutaj przyjść. Dziękuję burmistrzowi, że w Lubaczowie w taki uroczysty sposób inauguruje się program ważny dla wszystkich Państwa, ale też dla nas polityków, którym na sercu leży los naszych obywateli. To jest program, który ma pomóc polskim rodzinom i przynieść efekty prodemograficzne  – mówiła.

Zadowolenia z szybkiego rozpatrzenia wniosków nie kryli rodzice, którzy odebrali decyzje. Mówili, że to spore wsparcie dla rodzinnego budżetu i szansa na dodatkowe zakupy, czy też inne wydatki związane z wychowaniem dzieci.

W Lubaczowie bez zakłóceń i komplikacji przebiega realizacja rządowego programu „Rodzina 500+”. Cały czas trwa proces przyjmowania wniosków, ich weryfikacji i wydawania decyzji. Już udało się przyjąć 400 wniosków, w tym 50 złożonych elektronicznie. Jak zadeklarował burmistrz Krzysztof Szpyt, pierwsze rodziny już w najbliższych dniach otrzymają pieniądze.

Podczas spotkania poinformowano także, że rodzice nie muszą się śpieszyć ze składaniem wniosku i mają na to czas do końca czerwca. Chcąc usprawnić obsługę petentów w Lubaczowie zaproponowano alfabetyczny podział przyjęć wniosków oraz otworzono listę przyjęć na konkretny dzień.

Źródło: elubaczow.com