nowinyPo raz kolejny hala w Jarosławiu gościła uczestników Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza. Zwyciężył zespół Sokoła Sieniawa.

W eliminacjach drużyny walczyły w dwóch grupach, grano po 15 minut. W zaciętych meczach grupowych kibice na brak emocji narzekać nie mogli, zawodnicy z pola popisywali się efektownymi zagraniami, a bramkarze znakomitymi paradami. Na duże słowa uznania zasłużyła drużyna gwiazd JKS-u, złożona z zawodników z lat 90. ubiegłego wieku, która po świetnej grze awansowała do półfinałów.

W rozgrywkach grupowych padły aż 64 bramki.

W pierwszym półfinale Sokół zmierzył się z gwiazdami JKS-u i po bardzo zaciętym pojedynku wygrał 2:1, po bramkach Pawła Hassa i Mateusza Padiaska (decydująca bramka padła na 15 sekund przed końcową syreną), gola dla gwiazd zdobył Mariusz Orzechowski. Jako drudzy do wielkiego finału awansowali zawodnicy KSZO, którzy po dwóch trafieniach Karola Barańskiego i jednym Mateusza Mąki pokonali gospodarzy 3:0, prezentując efektowną piłkę.

W derbowym meczu o 3. miejsce JKS-ów górą zespół obecny, choć oldboje pokazali wielki charakter i walczyli do ostatniej sekundy meczu. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Bartłomiej Raba dwie, Bartłomiej Gliniak i Aleksander Czyż; honorowe trafienie dla pokonanych było autorstwa Pawła Grzebyka.

Główne trofeum imprezy padło łupem drużyny z Sieniawy, która to w finale po rzutach karnych 3:2 pokonała KSZO Ostrowiec Św., w regulaminowym czasie padł wynik remisowy – 3:3. W tym meczu Sokół prowadził już 2:0, lecz nie zdołał dwubramkowej przewagi utrzymać. Bramki zdobywali: dla Sokoła Paweł Hass dwie i Damian Skała; zaś dla KSZO – Kamil Dziadowicz, Mateusz Madej i Damian Mężyk.

Obok nagród zespołowych, wręczonych na zakończenie imprezy, przyznano również nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Adama Fabińskiego z drużyny gwiazd JKS-u (bezapelacyjnie najlepszego między słupkami w niedzielne popołudnie), tytuł króla strzelców padł łupem Pawła Hassa (Sokół Sieniawa) – autora dziewięciu trafień, zaś na najlepszego zawodnika zawodów został wybrany gracz KSZO Michał Stachurski.

Warto też wspomnieć o kibicach, którzy nie zawiedli i szczelnie wypełnili jarosławską halę, dopingując wszystkie drużyny przez cały turniej i tworząc wspaniałą atmosferę piłkarskiego święta.

Źródło: nowiny24.pl