logo-gazeta-jaroslawskaW niedzielę, 4 października w Centrum Kultury Akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, odbyło się spotkanie z prezesem partii Prawa i Sprawiedliwość Jarosławem Kaczyńskim. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego odnosiło się do programu, jaki proponuje Prawo i Sprawiedliwość wyborcom w najbliższych wyborach parlamentarnych, które czekają nas już za niespełna trzy tygodnie, 25 października.

Prezes PiS podkreślał, że program zmian w Polsce, przygotowany przez jego ugrupowanie jest dobrze przemyślany, przygotowany i możliwy do realizacji. Stawia on na wiarygodność i pozwala przywrócić elementarną sprawiedliwość. Jednocześnie J. Kaczyński mówił, że rząd Beaty Szydło musi wykonać główne zobowiązania, „aby polskie kobiety nie rodziły brytyjskich obywateli, aby w Polsce zakładano rodziny i żeby ludzie biedniejsi mieli się lepiej”.

Ponadto lider prawicowej partii powiedział, że możliwy jest demokratyczny wybór władzy, która zapowiadając i obiecując coś, rzeczywiście to uczyni. Jak powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości, kwestie te odnoszą się m.in. do dodatków na dzieci, przywrócenia dawnego wieku emerytalnego, podwyższenia kwoty wolnej od podatków oraz pozostawienia możliwości decyzji o tym czy 6-latki powinny iść do szkoły, ich rodzicom.

Ponadto Prezes zaznaczył, że jego Klub ma bardzo dobrą drużynę. Wśród tego grona wymienił Annę Schmidt-Rodziewicz. J. Kaczyński podkreślił, że jest przekonany, iż pochodząca z Jarosławia kandydatka na posła na pewno sprawdzi się w nowej roli.

Po oficjalnym spotkaniu z mieszkańcami powiatu jarosławskiego, prezes Jarosław Kaczyński oraz kandydatka na posła A. Schmidt-Rodziewicz spotkali się z mediami. Podczas mini-briefingu prasowego, lider PiS-u mówił m.in. o osobie kandydatki z Jarosławia, podkreślając jej długoletnie doświadczenie i wykształcenie. Zapytany zaś o pojawienie się coraz większej ilości młodych ludzi na liście Prawa i Sprawiedliwości, J. Kaczyński podkreślił m.in., że decyzje odnośnie poszczególnych kandydatów są indywidualne i opierają się na potencjale tychże osób.

Źródło: jaroslawska.pl