Ustawy gwarantujące zrównoważony rozwój kraju oraz zmianę Konstytucji – zapowiadają kandydaci Prawa i Sprawiedliwości startujący do Sejmu z okręgu krośnieńsko-przemyskiego. W Przemyślu odbyła się konwencja wyborcza z udziałem działaczy i kandydatów tej partii. 

Lider krośnieńskiej listy, wicemarszałek Sejmu, Marek Kuchciński, powiedział między innymi, że PiS ma przygotowane projekty ustaw, które umożliwią zwiększenie liczby miejsc pracy i zrównoważony rozwój obszarów oddalonych od Rzeszowa i okolic.

Startujący z szóstego miejsca, obecny senator Andrzej Matusiewicz, zadeklarował pracę w komisjach śledczych, bo – jak się wyraził – „wszystkie afery powinny być wyjaśnione przez PiS”. Zapowiedział też uchwalenie nowej konstytucji, jak powiedział – „jeśli nie sami, to z koalicjantem”.

Na drugim miejscu w okręgu nr 22 startuje socjolożka z Jarosławia, Anna Schmidt-Rodziewicz. Prawo i Sprawiedliwość wystawia okręgu krośnieńsko-przemyskim w sumie 22 kandydatów do Sejmu. Do Senatu popiera Mieczysława Golbę z Solidarnej Polski oraz obecną senator Alicję Zając.

Źródło: radio.rzeszow.pl