W sobotę oraz niedzielę (26 i 27 września) w Radymnie i Jarosławiu zebrali się członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Tematem spotkania były zbliżające się wybory parlamentarne.

Zorganizowane przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości spotkania poświęcono omówieniu programu, z jakim partia będzie startować w październikowych wyborach parlemanetarnych. O jego podstawach, zawierających m.in. pomysł powrotu do poprzedniej granicy wieku emerytalnego, wsparcie rodzin za pomocą dopłaty w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko, opodatkowanie dużych sieci handlowych i banków czy umocnienie ochrony ziemi, opowiedział Marek Kuchciński, który jest „jedynką” na liście PiS w naszym okręgu. Marszałek podkreślał, że przed wszystkimi członkami PiS stoi zadanie powtórzenia doskonałego wyniku wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.

– Inaugurując kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w powiecie jarosławskim, liczymy i głęboko wierzymy, że osiągniemy tak dobry wynik, jak w wyborach samorządowych i prezydenckich, gdy na Prawo i Sprawiedliwość na Ziemi Jarosławskiej oddano ponad 70% głosów – dodał Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski i przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Jarosławiu.

O nadziejach na dobry wynik, a co za tym idzie na wprowadzenie pozytywnej zmiany w rządzeniu Polską, mówili także: radna Sejmiku Województwa – Anna Schmidt-Rodziewicz i senator – Andrzej Matusiewicz, kandydaci PiS do Sejmu oraz poseł Mieczysław Golba, który w nadchodzących wyborach ubiegał się będzie o mandat senatora.

W trakcie spotkań M. Kuchciński zapowiedział również przedwyborczą wizytę Jarosława Kaczyńskiego na naszym terenie. Dojdzie do niej najprawdopodobniej w październiku.

Źródło: jaroslawska.pl