W niedzielę (18.10) w Sali Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której pojawili się między innymi wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński, poseł Mieczysław Golba, senator Andrzej Matusiewicz, radna wojewódzka Anna Schmidt-Rodziewicz a także kandydaci PiS z powiatu lubaczowskiego Teresa Pamuła i Jan Zuchowski.

Konwencja rozpoczęła się o godzinie 17:00. Prowadząca spotkanie Alicja Antonik przywitała zaproszonych gości. Następnie został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Po tej części zaprezentowano spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości „Praca, nie obietnice”.

Później głos zabrał wicemarszałek Sejmu, jeden z czołowych działaczy PiS Marek Kuchciński, który przypominał zgromadzonym gościom, aby oddać poprawny głos. Odwołał się do wyborów samorządowych podczas których do urn wrzucono ponad 20% nieprawidłowo wypełnionych kart wyborczych. Krótko przedstawił program Prawa i Sprawiedliwości, a następnie na scenę zaprosił kandydatkę z powiatu lubaczowskiego Teresę Pamułę.

Pochodząca z Horyńca-Zdroju, pani Teresa zaprezentowała swój spot, przedstawiła najważniejsze postulaty wyborcze, a następnie zachęcała mieszkańców do oddania głosu na kandydata z powiatu lubaczowskiego. Chwilę później głos zabrał Jan Zuchowski, który specjalnie na to wydarzenie przygotował prezentacje swojego życiorysu.

Po długim „wykładzie” Pana Zuchowskiego o głosy wyborców apelowała „dwójka” z list PiS Anna Schmidt-Rodziewicz. Mieszkanka Jarosławia powiedziała kilka słów o swojej osobie oraz podobnie jak inni kandydaci przedstawiła swój program. Po Pani Annie na scenę weszła Bożena Ryczan, wieloletnia nauczycielka.

Przemawiali jeszcze senator Andrzej Matusiewicz, poseł Stanisław Piotrowicz oraz Mieczysław Golba, który mówił krótko, ale dowcipnie rozśmieszając zgromadzonych gości. Po tej części kilka piosenek odśpiewała młoda artystka Joanna Antonik.

Konwencja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem utworu Pietrzaka „Żeby Polska…”. Po konwencji mieszkańcy mogli jeszcze porozmawiać z kandydatami w sali obok.

Źródło: zlubaczowa.pl