Dzisiaj zakończyła się konferencja dla self-adwokatów pt. „Usłysz nasze głosy: obywatel na pierwszym miejscu” zorganizowana przez PSOUU koło Jarosław.
Przez dwa dni (17-18 września) self-adwokaci z całej Polski oraz goście honorowi z Finlandii i Wielkiej Brytanii rozmawiali o sprawach ważnych i bliskich każdemu człowiekowi.

Pierwszy dzień konferencji przeznaczony był na warsztaty tematyczne poświęcone self-adwokaturze, niezależności życiowej, pracy zawodowej oraz aktywnemu wypoczynkowi i realizacji swoich pasji.

Drugi dzień obfitował w rozmowy na tematy poruszone podczas warsztatów. Głos zabrali: Sami Helle z Finlandii, Harry Roche z Wielkiej Brytanii, którzy opowiedzieli o sobie, swoim życiu i self adwokaturze. Działania realizowane w ramach projektu zaprezentował lider Regionalnej Organizacji Self-Adwokatów – Tomasz Balicki, o niezależności życiowej i samodzielności mówili Marta i Rafał Pawlikowie – bohaterowie reportażu TVP pt. „Romeo i Julia na swoim”, a o aktywności zawodowej opowiadali: Beata Gwóźdź, Barbara Gaber, Sylwester Nalepa i Magdalena Rzepka.

Ostatnim punktem konferencji była rozmowa o aktywnym wypoczynku i pasjach Wojciecha Gołębiowskiego, Joanny Blok, Tomasza Mazura i Natalii Kielar i podsumowanie realizacji projektu.

Ogólnopolska konferencja dla self – adwokatów zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu realizowana była w ramach projektu pn. „Usłysz nasze głosy: obywatel na pierwszym miejscu” finansowanego ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.