Posłanki z Podkarpacia Anna Szmidt-Rodziewicz i Krystyna Wróblewska podsumowały 100 dni rządu Beaty Szydło. Na zwołanej dziś konferencji mówiły o przyjętych już ustawach i tych, nad którymi trwają prace. Padły zapewnienia, że wbrew temu, co mówi opozycja, program Rodzina 500 plus nie spowoduje zwiększenia podatków. PiS wylicza już obniżony podatek CIT i przygotowywany projekt obniżenia podatku VAT, ale też częściowo darmowe leki dla seniorów od września.

Posłanki PiS mówiły m.in. o rozpoczynających się pracach nad prezydenckim projektem ustawy w sprawie obniżenia wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet. Wyliczały też, że trwają prace nad przepisami dotyczącymi minimalnej stawki godzinowej za pracę na podstawie umowy o dzieło ustalonej na 12 złotych. A także nad uregulowaniami, które ma zapewnić większą ochronę polskiej ziemi i zapobiegnie procederowi wykupywania jej przez osoby podstawione oraz pomoc dla rodzin biednych, w których są dzieci.

Posłanka Krystyna Wróblewska poinformowała, że Ministerstwo Obrony Narodowej na swojej stronie uruchomiło specjalny poradnik dla rodziców i zapewniło możliwość konsultacji z ekspertami w związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków.

Kolejna ustawa dotyczy osób starszych. W tym roku na ten cel zarezerwowano 125 milionów złotych, w przyszłym ta kwota ma wzrosnąć do 564 milionów – takie leki wypisywać będą lekarze podstawowej opieki medycznej i pielęgniarki.

Źródło: rzeszow.tvp.pl