Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Schmidt-Rodziewicz spotkała się dziś z przedsiębiorcami i przedstawicielami urzędu skarbowego oraz służby celnej. Tematem spotkania był efekt rozmów z ministerstwem finansów, dotyczących kontrowersji wokół procedury TAX FREE.

Jak relacjonowała dziś posłanka PiS, zamieszanie powstało kilka miesięcy temu. Na przełomie listopada i grudnia urzędy skarbowe rozesłały do podkarpackich przedsiębiorców list, dotyczący procedury TAX FREE, czyli możliwości zwrotu podatku VAT dla podróżnych. Przedsiębiorcy twierdzą, że pismo było niezrozumiałe, a wręcz miało charakter zastraszający, bo opisywało szereg sankcji, które skarbówki mogą nałożyć na przedsiębiorców. I dodatkowo przerzucało na nich obowiązek interpretacji komu i ile towaru mogą sprzedać.

Przedstawiciele skarbówki twierdzą z kolei, że list miał wyłącznie charakter edukacyjny. W tej sprawie posłanka PiS interweniowała w Ministerstwie Finansów. W efekcie, w ostatnich tygodniach – jak przekonywała posłanka – odbyły się spotkania przedstawicieli służb skarbowych z przedsiębiorcami i szkolenia, które miały rozwiać wszelkie wątpliwości.

Źródło: TVP Rzeszów