Musimy być wiarygodni

cropped-logoJarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę w Jarosławiu z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania zarekomendował kandydatkę Annę Schmidt-Rodziewicz oraz innym kandydatów do Parlamentu.

Prezes w swoim przemówieniu mówił o odbudowie Polski i polskiej gospodarki. – Gospodarka Polski może się rozwijać ekslozywnie, ale musi być wspólne działanie: władzy, nowej władzy Polski zmienionej, poprawionej i społeczeństwa. I na to liczymy, i bardzo zależy nam na wiarygodności, na tym, abyście uwierzyli. Uwierzyli, że Polska może być inna, że może się rozwijać dużo szybciej, że te środki, które mamy są dużo większe niż się wydaje. Że w Polsce jest ogromna ilość uśpionego kapitału, tzn., w ogóle niewykorzystywanego albo wykorzystywanego w sposób niegospodarny. Tak jak środki europejskie zostały wykorzystywane w taki sposób, który często opisuję przykładem: rodzina dostaje grając z Totolotka 3 mln zł, chce sobie wybudować piękny dom za 2 mln, zamawia, a za dwa lata dom jest o połowę mniejszy, jest w nim sporo usterek, a jeszcze ten kto budował – zbankrutował. Bo tak budowano polskie autostrady. I tak się buduje. Koszty są takie, jakbyśmy byli krajem alpejskim – mówił.

Prezes zaznaczył, że takie procedury można opanować, a PiS opanował je w krótkim okresie swoich rządów. – I do tego trzeba powrócić, ale wrócić znacznie szerzej z mocnym poparciem, mając Prezydenta i większość w Parlamencie, także w oparciu o tamte doświadczenia, także w oparciu o doświadczenia poprzednich lat, kiedy byliśmy w opozycji. Mamy teraz lepsze plany, bardziej rozbudowane i mamy drużynę, która potrafi zwyciężać. Daliśmy w tych wyborach szansę ludziom nowym, nie do końca nowym, bo oni mają duże doświadczenie, a jednocześnie w Parlamencie dotąd nie byli. I taką osobą jest Anna Schmidt – podkreślił J. Kaczyński.

Liczą na wszystkie mandaty

W swoim przemówieniu zaznaczył, że to co działo się w Polsce przez ostatnie lata, to było podważanie wiarygodności władzy demokratycznej. – My wiemy, że jeżeli chcemy zrealizować nasze plany, to musimy być wiarygodni. Rząd Beaty Szydło musi wykonać główne zobowiązania – mówił prezes PiS w Jarosławiu. A do nich zaliczył przede wszystkim: dodatek na wychowanie dzieci, wprowadzenie poprzedniego wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, pozostawienie do decyzji rodziców kwestii pójścia sześciolatków do szkół.EkspresJarosławski_2

Podczas konferencji prasowej Kaczyński zapytany o dysproporcje w rozwoju różnych części Podkarpacia, tłumaczył, że PiS ma na to sposób. To stworzenie odpowiednich warunków inwestorom, to odbudowa polskiego kapitału, ułatwienie prowadzenia działalności małym firmom. Żartował także, że Prawo i Sprawiedliwości jest przygotowane na wygranie wszystkich mandatów w naszym okręgu. Na wstępie spotkania kandydatka, a zarazem radna Podkarpackiego Sejmiku Wojewódzkiego Anna Schmidt-Rodziewicz poprosiła zebranych o wsparcie akcji charytatywnej „Ratujmy Kubusia”.

Tekst i foto: Ewa KŁAK-ZARZECKA