– Sądzę, że czas na podsumowania. Czym różnią się programy dwóch najważniejszych partii i ich działania? Są tacy, którzy mówią, że te dwie partie to jedno. To nieprawda. Nasz rząd będzie współpracował z prezydentem, szanował opozycję – powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Rzeszowie.

Prezes PiS odniósł się m. in. do kwestii uchodźców.

– Pierwszym zadaniem polskiego państwa jest bronić bezpieczeństwa polskich obywateli. Druga strona też o nim mówi, ale tak naprawdę spogląda na czynniki zewnętrzne. Bardzo się z nimi liczy. I tak trzeba, taka jest dzisiejsza Europa, ale do pewnych granic. Polska nie może płacić za błędy innych krajów. (…) Powinniśmy pomóc w ramach solidarności, ale ryzykować z tego powodu polskimi interesami i sposobem życia nie możemy – stwierdził.

Na zakończenie Jarosław Kaczyński przekonywał, że głos oddany na PiS nie będzie głosem straconym.

– Jesteśmy diametralnie inni od Platformy Obywatelskiej. Oferujemy stabilność, spokój i głębokie reformy. PiS ma program i oferty dla Polaków, które zrealizuje. Przeprowadzimy reformy w gospodarce, służbie zdrowia, szkolnictwie. Damy radę pchnąć Polskę ku rozwojowi! – podsumował Prezes PiS.

Źródło: pis.org nowiny24.pl