Dotychczasowe efekty rządowego programu Rodzina 500 + na Podkarpaciu, czyli już 100 tysięcy decyzji o przyznaniu świadczenia i ponad 50 milionów złotych, które już trafiły do rodzin z naszego regionu. Dziś bus promujący program pojawił się w Jarosławiu i Przemyślu, jutro urzędnicy wojewody będą odpowiadać na pytania dotyczące programu w Przeworsku. A te dotyczą między innymi wypłaty rodzinom przebywającym zagranicą i zajmowaniu świadczeń przez komorników.

Pani Joanna jest mamą 11- letniej Kingi i 9- letniego Huberta – to jedna z 8 tysięcy rodzin w powiecie jarosławskim która stara się o rządową pomoc w ramach programu Rodzina 500 plus. Do jarosławskich rodzin trafiło już 400 tysięcy złotych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu jest w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby przy nowym dworcu PKP ale to nie przeszkadza w załatwianiu formalności. Większość rodzin już złożyła dokumenty i czeka na wypłaty. Bus 500 plus który dziś stanął na jarosławskim Rynku to szansa na dopytanie o szczegóły, rozwianie wątpliwości czy zgłoszenie zastrzeżeń do programu. Posłanka Anna Szmydt Rodziewicz odpowiadała np. na te dotyczące zajmowania świadczeń wychowawczych przez komorników.

Bus 500 plus dotarł dziś także do Przemyśla. Tu wnioski złożyło 3, 5 tysiąca rodzin. W ten sposób program promowany będzie do końca czerwca w kolejnych miejscowościach regionu. W Urzędzie Wojewódzkim wciąż działa specjalna infolinia dotycząca programu 500 plus na Podkarpaciu. Jej numer to 800 100 990.

Źródło: TVP Rzeszów